I jednoduše zařízený interiér koupelny může být vyladěný k dokonalosti

Aby nám koupelnový nábytek dobře sloužil dlouhá léta, kromě vzhledu se musíme zaměřit i na použité materiály a kvalitu řemeslného provedení. V koupelně dochází často ke změnám teploty a vlhkosti a nábytek musí být dokonale voděodolný.

bílý koupelnový nábytek

Před výběrem a zakoupením nábytku je praktické si zhotovit malý plánek a tam si zakreslit všechny body v pokoji, se kterými musíme počítat (okno, dveře, výklenek, vana, umyvadlo, pračka atd.) a změřit si volné plochy. Potom si zkusíme do plánku zakreslit koupelnový nábytek sestavy, které můžeme zakoupit. U závěsného nábytku musíme předem vědět, k čemu bude sloužit a jakou nosnost má a z jakého materiálu je stěna, kam nábytek plánujeme zavěsit. Při rozhodování musíme také vzít v úvahu odolnost nábytku. Ty kusy, které přijdou často do styku s vodou by měly být z materiálu, který to vydrží a také různé kovové ozdoby, panty a mechanismus pro vysunutí šuplíků musí mít antikorozní úpravu. V koupelně potřebujeme hlavně police a přihrádky, výborný je i koš na prádlo zakomponovaný ve skříňce jako výsuvný nebo výklopný. Pokud volíme bílý nábytek a do místnosti svítí intenzivně slunce větší část dne, musíme si zjistit, zda je nábytek ošetřený proti UV záření. Stává se, že bílá barva se mění na žlutou a na nábytku vznikají skvrny.
praktická koupelna

Pokud zvolíme sestavu, kde je převážná část nábytku závěsná, bude se nám v koupelně snadněji uklízet a nábytek, který není v kontaktu s podlahou, je více chráněný před vlhkem. Montáž je ale složitější a musíme vědět, kde vede stěnami elektroinstalace a vodovodní potrubí. Při výběru skříňky pod umyvadlo se musíme ujistit, že nám bude přesně vyhovovat k rozměrům umyvadla, které máme již zabudované. Celá věc je snadnější, pokud se kupuje skříňka i s umyvadlem. V koupelně by nemělo chybět zrcadlo, takže pokud není v sestavě zrcadlová skříňka, musíme na něj pamatovat a nechat si pro něj vhodný prostor.