Jste introvert? Vytěžte z toho maximum

Introverti často touží svou povahu změnit. Ale je to zapotřebí…?! Určitě ne. Mohou se z nich stát velmi úspěšní podnikatelé a dokonce i vést svůj tým a zastávat vedoucí pozice! Jen je potřeba zjistit své silné stránky a ty pak plně využít! Z průzkumu vyplývá, že introverti tvoří 1/3 až ½ populace. A to ještě, ve skutečnosti, čistý introvert nebo extrovert neexistuje! Většinou je osobnost namíchána a pak záleží, který typ více převažuje.
Introvert čerpá energii ze svého vnitřního světa, pocitů, myšlenek a prožitků. Dobíjí se o samotě. Představuje tichou a efektivní sílu.
žlutá propiska
Jejich výhody:
1. Umí naslouchat-tím vyjadřují opravdový zájem o potřeby druhého, a to je v podnikánívelmi pozitivní!
2. Jsou empatičtí-mají schopnost vcítit se do druhého-u introvertů velmi silně rozvinuto.
3. Ve společnosti spíše pozorují-tak mohou odhalit ty, kteří sice nemluví hlasitě, ale přináší zajímavé myšlenky, motivace, podněty…Jsou vnímaví.
4. Jsou rozvážní-své činy mají promyšlené, jednají potichu, riskují, ale obezřetně, jsou obdařeni instinktem pro výběr správných lidí.
5. Jsou tiší – nejsou mluvkové, ale když něco řeknou, tak to sedí. Jednají potichu.
6. Dokáží pracovat samostatně-věci vidí více v souvislostech, s nadhledem, často přijdou s novými myšlenkami, motivují ostatní.
7. Jsou důvěryhodní-mají uhlazené vystupování, na slova jsou opatrní,oproti extrovertům tolik nemanipulují s druhými, méně ostatní kritizují.
8. Bývají hodně kreativní.
červený svetr

Jak být úspěšný introvert?Plně přijmout sebe takové, jací jsme, nechtít na sobě nic měnit. Platí totiž-s čím bojujeme, to roste. Co přijmeme, to zmizí! Využít kvality, které mám. Tím se skvěle dokázali řídit- například v českém byznysu Peter Kellner v čele PPF, dále Bill Gates, Charles Schwab (ocelářský magnát společnosti Bethlehen Steel), Larry Page (americký podnikatel, spoluzakladatel Googlu) v managementu proslulý Dale Carnegie, v dětství velmi nesmělý chlapec a spousta dalších osobností.Důležité je porozumět trhu, společnosti a výzvám doby! Vytěžit maximum ze sociálních médií a ze svých výhod.